Juunikuu "Oma Maitse" käis külas spordibioloog Kristjan Pordil

Kristjan Port trenažöörilKõikidel soovitan loomulikult ajakirja ja kogu artiklit lugeda, aga esitan siinkohal vaid mõned väljanopped artiklist "Talupojatarkus ja täpsed grammid", kus ajakijanik Tiiu Suvi käis külas spordibioloog Kristjan Pordi perel.

"Keskeas inimene on söönud umbes 40 000 korda, seega toitumisspetsialistid oleme me kõik. Sellest hoolimata pole selge, mida konkreetne toit põhjustab. Igas toidus peitub ohuallikas. Kui sa sööd mitmekülgselt, siis hajutad ohuallikad."

"Vett peaks jooma 2-2,5 l päevas, ent liiast pole kasu, võib olla kahju. Kui juua liiga palju, võib tekkida "veemürgitus", kui lahjenenud koevedelikust tungib vesi rakkudesse ja need punduvad kuni talitluse häirumiseni. Eriti ohtlik on see aju puhul: esialgu tekib peavalu, järgneb iiveldus, teadvusetus ja surm. Juhtub tavaliselt ecstasy põhjustatud valejanust, aga ka vett joovatel dieedipidajatel võib pea lihtsalt valutama hakata"

"Hetkel on käimas rasvarenessanss, kus rasvas on hakatud nägema rohkem kasulikku kui kahjulikku. näiteks Rootsis tehtud uuringu kohaselt oli naistel, kes jõid rasvatut piima, kehamassiindeks suurem kui nendel, kes jõid nn rasvast piima. Tõenäoliselt aitab rasvasem toit vältida näksimist, lõpetab toiduisu ning kokkuvõttes tarbid tühje kaloreid vähem."

"Allergiad tekivad liiga puhtas keskkonnas. Hirm ajada batsillid ja pisikud eemale ehk piltlikult öeldes pesta last viis korda päevas ja poleerida üle...siis ei jää kaitsesüsteemil müüd üle kui rünnata seebis olevaid lõhnaineid, toidus leiduvaid valke ning õhus hõljuvat õietolmu.

Internetis olevas "ühe minuti loengus" räägid, et istumine tapab?
"Mõnel pool on juba loodud kõndimistöökohad, kus inimesed kõnnivad laua taga lindil kiirusega kuni 3 km/h. Teaduslikult on tõestatud, et kerge füüsiline töö parandab aju verevarustust ja stimuleerib ajutegevust ehk tänase töö kontekstis muudab inimese mõtlemise julgemaks, paindlikumaks ja leidlikumaks. On ju vanast ajast teada, et loomeinimesesd käisid inspiratsiooni otsimas jalutuskäikudest. Jalgade liikumine parandab verevarustust kogu kehas, sunnib lihaseid rütmiliselt tööle, mistõttu vähenevad ka selja- ja peavalud."

Ajakirjast leiate ka Kristjan Porti pool valmistatud toitude retseptid:
* Shiitake-seened saiaviilul
*Rabarberi-clafoutis
*Pitsa.

Harjutusvõimlemise kava

Spirit XE295 Cross Trainer arcoman fitness equipmentHarjutusvõimlemine on asi, millega peaks tegelema iga tänapäeva inimene. Olgu tegemist inimesega, kes istub tööpäeviti arvuti taga või tegeleb mõne muu ametiga, kus pikka aega peab olema ühes sundasendis. On väga oluline hoida kogu lihaskonda aktiivses toonuses ja anda lihastele tööd üle kogu keha.

Treeningut on alati sobiv alustada soojendusega. Piisab ka ainult 3-st minutist sõudeergomeetril või elliptilisel trenažööril (pildil).
1. harjutus: istudes reguleeritaval kaldpingil tõmbad trenažööri käepidemega trosse kätega ette alla. Tagasi lastes võid rinnalihast venitada. Kui ei jaksa, siis ära nii taha enam lase. Tee umbes 3 x 15, 20 või 25 (sõltub raskusest)

2. harjutus: Selili kaldpingil hantlitega "lendamine". Käed kõverdatud lased alla, siis tood käed üles, hantlid kokku. 3 x 15 või 20 (korduste arv sõltub raskusest)

3. harjutus: 1-kiloste hantlitega kõhuli matil. Tõsta üles pea (vaata matti) ja õlavööde. Vii hantlitega käed eest pea juures poolkõverate katega küljele. (3x 15)

4. harjutus: Hantlitega õlatõsted: umbes 8 kg hantlid. Tõsta õlg üles, nihuta taha. nihuta jälle ette, lase õlad alla ja jälle algusest. (3x20)

5. Külili matil olles tõsta jalad üles. Keha hoia sirge. varbad enda poole. Üks käsi pea all, teisega hoia maas tasakaalu. üks pool 20-25 korda ja korda teisega. kaks kuni kolm seeriat.

6. selili matil, jalad kõverdatud ja puudutad ühe jala varbaga matti. nii vahelumisi jalgadega kokku 30-40 korda.

7. Toeta pea kätele (et kaelalihased pinges ei oleks) ja vaata üles ning vii pea ja põlved kokku ("crunch" ), 2x30.

Kõik kordused ja seeriad on antud ligikaudsed, st. iga harjutaja võib teha neid rohkem või vähem, igaüks ikka vastavlt sellele, kui palju jõuab. Aga viimased kordused peaks olema tehtud jõudu ja tahet kokku võttes. Nagu inglased ütlevad "NO PAIN, NO GAIN".

Head treenimist!

Vaata lisaks meie blogisse Arcoman Fitness Trenažöörid. Leiad sealt mitmeid harjutusvõimlemise kavasid.

Toitumisnipid, mis aitavad kaalu langetada

Trenazöörid ja ergomeetrid jõusaalis

Kaalu langetamiseks ei ole ühte kindlat reeglit ja toimivat lahendust kõigi jaoks. Iga inimene on eriline ja see, mis toimib ühele ei pruugi anda lahendust teisele. Aja jooksul on siiski mõned üldised enda peal järgi proovitud nipid, mis aidanud minul kaalu kontrolli all hoida.  Loe täispikkuses artiklit meie blogis: Arcoman Fitness Trenažöörid Blogi

Õlatreening spordiklubis

Oleme lisanud meie blogisse aadressil http://arcomanfitness.blogspot.com/ artikli õlatreeningust. 

õlatreening spordiklubis trenazööridega arcoman

Lehekülg 1 / 5

Jooksurada: jooksulint ehk linttrenažöör

Jooksurada ehk jooksulint ehk linttrenažöör on trenažöör jooksmiseks või käimiseks siseruumides. Arvestades meie pimedaid ja pikki sügisõhtuid ja vihmaseid päevi on tegemist äärmiselt hea, mugava ja väga populaarse treeningseadmega. Loe edasi

jooksurada jooksulint käimistrenazöör

 

spirit fitness jooksurada käimistrenazöör jooksulint

Trenažöörid kodus treenijale

Aitab vabandustest, hakkame treenima!

Kui spordiklubis käimine ei ole sulle võimalik mingitel põhjustel, siis muretsemiseks pole siiski põhjust. Õigeid trenažööre kasutades saad ka kodus mugavalt treenides tõsta oma füüsilist vormi ja arendada lihaseid. Meilt leiad nüüd suurepäraseid trenažööre kodus treenimiseks. 

Tutvu meie kodutrenažööride valikuga

Vaata pilte kodusest jõusaalist

Pildid eramu fitness stuudiost

multi station fitness trenazöör treeningkeskus

Miks valida trenažöörid ja ergomeetrid Arcomanist?

trenažöörid ergomeetrid treeningvahendid jõusaalisMeil on üle 30 aastane kogemus jõusaaliseadmetel treenimisest, 20 aastane kogemus trenažööride ja ergomeetrite müügist ja hooldusest ning 10 aastane kogemus nende tootmisest! Selle kogemuse najal saame soovitada igale kliendile kõige sobivamad treeningseadmed tema eesmärkide saavutamiseks!

Lisaks sellele on meilt ostetud trenažööride TRANSPORT TASUTA.  

Veel põhjuseid leiad siit

Küsi nõu trenažööride valikul meie spetsialistilt

Veloergomeeter ja sõudeergomeeter

e spinner veloergomeeter velotrenažöör 
Veloergomeeter või velotrenažöör on jalgrattale sarnanev seade, mida kasutatakse treenimiseks siseruumides. Veel kardioseadmeid leiad siit 
 
sõude ergomeeter trenažöör 

Sõudeergomeeter


Treenimine sõudeergomeetril on suurepärane kardiovaskulaarne ja jõudu arendav treening. Loe artiklit
 

Arcoman- kvaliteetsed trenažöörid koju, tööle, spordiklubisse

  • Eraisikud
  • Fitness- ja spordiklubid
  • Hotellid ja spaad
  • Meditsiinikeskused
  • Taastusravi keskused
  • Korteriühistud
  • Ettevõtete spordiklubid
  • Sõjavägi
  • Kohalikud omavalitsused
  • Vaata valikut sisustatud saalidest

trenazöörid ergomeetrid treeningvahendid jõusaalis

Vaata fotogaleriid trenažööridega sisustatud jõusaalidest: